DUYURULAR:
Kayıtlı duyuru bulunamadı
Karakter Boyutu :

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zorluoğlundan Derneğimize Ziyaret

20 Şubat 2020 Perşembe 14:53
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat ZORLUOĞLU Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat ZORLUOĞLU Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Başkan ZORLUOĞLU’nu dernek başkanımız eşliğinde yönetim kurulumuz ile birlikte karşıladık.

Büyükşehir Belediye başkanımızın derneğimizi ziyaretine Çaykaralı ve Dernekpazarlı hemşehrilerimizin ilgisi yoğun oldu.

Açılış konuşmasında Dernek Başkanımız Dr.Ahmet Yaşar ZENGİN, Büyükşehir Belediye Başkanımızı derneğimizde ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etti. Çaykara ve Dernekpazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin faaliyetleri ve sorunları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan yapılacak olan çalışmalar için destek olması istendi.

Çaykara ilçemizde yıllardır başarı ile uygulanan eğitim modeli örnek alınarak yapılmasını düşündüğümüz, kreş,  ana sınıfı ilkokul, ortaokul, ve liseyi de kapsayacak kompleks için ihtiyacımız olan 8-10 dönümlük bir arazinin tahsisi konusunda yardım talep edildi.

Resmi Gazetede yayınlanan YÖK kararına göre Çaykarada yapılması kesinleşen meslek yüksekokul binası içi yer tahsisi konusunda yardımcı olunması talep edildi.

Yöre çiftçisine gelir getirecek ve ilçe turizmine katkı sunması düşünülen ekolojik tarım projeleri için destek istendi. Bu konuda Büyükşehir belediyemiz ile ortak proje yapılması ve bunlara destek sunması talep edildi.

Çaykara ilçemizde yıllarca öğrenci yetiştiren Işıklı mahallesindeki atıl durumda bulunan eski ortaokulun restorasyonun yapılarak müze olarak halkımızın istifadesine sunulması yönündeki düşüncemiz paylaşıldı. Bu okuldan yetişen Çaykaralı ve Dernekpazarlı hemşehrilerimizin bu yöndeki talebi başkana iletildi.

Bölgemizce yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan imece kültürünün yaşatılması yönündeki düşüncelerini paylaştı. Bu anlamda bu anlayışla yıllar önce yapılmış olan Değirmendere mevkiindeki erkek öğrenci yurdunun sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu, destek istendi.

Liyakat sahibi, vatan ve milletine bağlı feraset sahibi, hakkın üstünlüğüne inanan, çalışkan dürüst Çaykaralı ve Dernekpazarlıların desteklenmesi için talepte bulunuldu. Bu anlayışa sahip olmayan her kim olursa olsun dernek olarak karşısında olduğumuz, ifade edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zorluoğlu yapmış olduğu konuşmasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri günden beri yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Trabzon ilimizin güncel sorunları ve sonrasında çözüm önerileri ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Trabzonda değiştirmeyi düşündükleri içmesuyu şebekesinde yer alan asbest boruların değişimi, trafik sorunu, dolmuşların yenilenmesi gibi konularda detaylı bilgiler verdi.

Daha sonra söz alan hemşehrilerimiz sorunlarını dile getirdiler. Başkan Zorluoğlu tüm talepleri ve sorunları dinledikten sonra hepsine yapılacak çalışmalar ve çözüm konusunda tek tek cevap verdi.

Ayrıca Dernek Başkanımız Dr. Ahmet Yaşar ZENGİN tarafından Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat ZORLUOĞLU’na kitap ve üyelik belgesi takdim edilerek görüşme sona erdi.